W skrócie polega ona na tym, że klienci dokonują zakupów w sklepie stacjonarnym bez konieczności podchodzenia do kasy. Płatności dokonują z poziomu swojego smartfona i aplikacji mobilnej sieci drogerii.
- Nowość, którą proponujemy to płacenie online w sklepie stacjonarnym, w rzeczywistym czasie robienia zakupów. Rossmann GO to nowy sposób robienia zakupów w drogeriach z możliwością płatności mobilnych w telefonie, bez konieczności podchodzenia do kasy. – mówi Marcin Grabara, wiceprezes Rossmann.
Zakupy z wykorzystaniem Rossmann GO są proste. Wystarczy zaktualizowana aplikacja w telefonie oraz zgoda na dostęp do aparatu. Po zdjęciu produktu z półki klient skanuje kod kreskowy i wkłada produkt do koszyka. Nie musi go potem wypakowywać przy kasie. Po prostu płatności dokonuje podpiętą kartą, Google Pay, Apple Pay, Blikiem czy przelewem on-line.
Jak zapewnia wiceprezes Rossmanna, sieć nie zwalnia tempa. W tym roku otworzył blisko 100 nowych sklepów, do tego ciągle inwestuje w innowacje techniczne. - Podobnie działaliśmy podczas kryzysu finansowego w 2008 r., dzięki czemu umocniliśmy naszą pozycję lidera na rynku. – komentuje Grabara.
Zapytany o ewentualne zwolnienia pracowników sieci sklepów, Grabara odpowiada, że kasjerzy będą doszkalani z zakresu umiejętności miękkich i technik budowania relacji z klientami.
- Handel i praca w handlu będzie się opierała na budowaniu relacji z klientami. W tę stronę idzie świat. – komentuje dla serwisu Business Insider Polska, wiceprezes sieci Rossmann. - W naszych drogeriach zatrudnienie znalazło ponad 15 tys. pracowników, i zamierzamy utrzymać dotychczasowy poziom zatrudnienia. Przedefiniujemy jednak pojęcie "obsługa klienta”. Tu zajdzie prawdziwa rewolucja: będziemy kładli nacisk na doradztwo, budowanie relacji z klientami, dbanie o tzw. doświadczenia zakupowe, by Rossmann w jeszcze większym stopniu niż dotąd kojarzył się z komfortem, przyjemnością. Chcemy by nasi pracownicy czuli się kompetentnie w relacjach z klientami, dlatego będziemy organizować kolejne praktyki i szkolenia pod kątem nowej jakości obsługi klienta.
Rossmann to dzisiaj ponad 1500 sklepów. W każdym z nich zainstalowane są kasy samoobsługowe. A z aplikacji mobilnej Rossmann korzysta aktualnie prawie 7 mln klientów.



