Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił infolinię dla medyków. Za jej pośrednictwem mogą zgłaszać uchybienia w procedurach bezpieczeństwa (i nieprawidłowości) w szpitalach, przychodniach i klinikach.
NFZ zachęca do tego, aby personel medyczny mógł zgłaszać informacje o nieprawidłowościach związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych wobec pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem.
Powołanie do życia to odpowiedź na apel lekarzy, którzy sygnalizowali funduszowi niestosowanie się szpitali do obowiązujących procedur (zgłaszali nieprawidłowości). NFZ realizuje infolinię we współpracy z Naczelną Izbą Lekarską oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym.
Infolinia będzie czynna począwszy od dzisiaj w godzinach 8.00 – 16.00 (od poniedziałku do piątku). Pod numerem 22 574 99 03 pracownicy medyczni: lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczny mogą zgłaszać sygnały o nieprawidłowościach związanych z udzielaniem świadczeń wobec pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusa. Jak poinformował Fundusz – wszystkie zgłoszenia będą analizowane i wyjaśniane we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i GIS.

